Visu laiku izcilākie Kamerūnas futbolisti

Labākie Kamerūnas futbolisti

Kamerūna ir viena no labākajām Āfrikas futbola valstīm ar astoņām spēlēm Pasaules kausā. Kontinentā tas ir bezprecedenta gadījums.

Tikai vienu reizi Nevaldāmajām lauvām ir izdevies tikt tālāk par grupu turnīru. Tomēr tas noveda pie neticami iespaidīga snieguma FIFA Pasaules kausa izcīņā 1990. gadā Itālijā, kad viņi kļuva par pirmo Āfrikas valsti, kas pārvarēja astotdaļfinālu, izslēdzot Argentīnu.

Papildus olimpiskā zelta iegūšanai 2000. gada Sidnejas spēlēs Centrālāfrikas valsts ir piecas reizes uzvarējusi arī Āfrikas Nāciju kausā.

Kamerūna ir uzkrājusi daudzas ikonas un leģendas kā valsts, kas ir piedalījusies daudzos Pasaules kausos un ieguvusi daudzas balvas.

Džons N’Kono

Slavenais vārtsargs Tomass N’Kono ir vienīgais sitienu atturētājs, kurš divas reizes ir ieguvis Āfrikas Zelta bumbu. Viņš bija Kamerūnas vārtsargs viņu izcilajā Pasaules kausa izcīņā Itālijā 90.

Bijušais Espanol spēlētājs tiek uzskatīts par vienu no visu laiku labākajiem Āfrikas vārtsargiem. Tomēr viņa nespēja izcīnīt nozīmīgus klubu čempionātus ir vienīgais faktors, kas neļauj viņam ieņemt augstāku vietu šajā sarakstā.

N’kono divreiz uzvarēja CAF Čempionu līgā ar Canon Yaoundé, Āfrikas goda virsotni, kā arī divreiz uzvarēja Bolīvijas čempionātā ar Club Bolivar.

Atšķirībā no daudziem viņa laikabiedriem šajā sarakstā viņš nekad nevarēja iegūt nevienu nozīmīgu apbalvojumu Eiropas kontinentā.

  • Lorēna
  • Lielie burti: 24
  • Mērķi: 1

Lorēna spēlēja nozīmīgu lomu Kamerūnas ziedu laikos 1990. gadu beigās un 2000. gadu sākumā. Viņi tolaik jau bija izcīnījuši divus Āfrikas čempionātus un olimpisko zeltu.

Lorēna talants izpaudās arī klubu līmenī, kad viņš spēlēja Arsenāla “neuzvaramajos” un palīdzēja klubam izcīnīt vēl vienu Premjerlīgas čempionātu.

Pirms pārcelšanās uz Portsmutu 2009. gadā Lorēns Anglijā izcīnīja ceturto Anglijas futbola federācijas kausu, iepriekš trīs no tiem izcīnot ar Arsenal.

Gerami

  • Lieli: 118
  • Mērķi: 13.

Kopā ar Laurenu Geremi bija daļa no laikmeta zelta laikmeta un būtisks spēlētājs Madrides Real un Chelsea, divās elites klubu komandās.

Pirmajā gadījumā viņš bija uzticams Hosē Mourinjo, jo spēja pastāvīgi pārtraukt spēli un apturēt pretuzbrukumus. Atrodoties Londonā, viņš uzvarēja arī divos Premjerlīgas čempionātos.

Madridē viņš izcīnīja Spānijas titulu. Viņa divi UEFA Čempionu līgas čempionāti, kas bija tikai dažiem Kamerūnas spēlētājiem, bija ievērojami kritiskāki pret viņa mantojumu.

Ričards Milla

  • Lielie burti: 77
  • Mērķi: 43

Rodžers Milla, 1900. gadu Āfrikas labākais spēlētājs, balvu ieguva divas reizes. Pat CAF kronēja viņu par Āfrikas gadsimta labākā spēlētāja kontinentu.

Lai gan Rodžers Milla nesaņēma daudz nozīmīgu Eiropas atzinību, nevar neņemt vērā viņa ieguldījumu izcilākajā Kamerūnas Pasaules kausa izcīņā 1990. gadā.

38 gadu vecumā viņš Itālijā guva četrus vārtus, un katru no tiem viņš atzīmēja ar savām slavenajām karoga vicināšanas svinībām aiz stūra.

Astotdaļfināla papildlaikā pret Kolumbiju pusei no Milla kopējā rezultāta bija izšķiroša nozīme, lai lauvas iekļūtu ceturtdaļfinālā.

1994. gadā uzbrucējs atgriezās Pasaules kausa posmā un guva vārtus pret Krieviju, uzstādot visu laiku vecākā Pasaules kausa ieguvēja rekordu.

Astoņdesmitajos gados Milla ieguva divus Āfrikas Nāciju kausa čempionātus. Lai gan viņam bija grūtības izcīnīt nozīmīgas balvas klubu līmenī, viņam bija nevainojams punktu rekords Kamerūnā un Francijā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on vk
Share on reddit
Share on tumblr
Share on whatsapp