Īsa informācija par Nike un futbolu
Lai gan viņi sāka kā vieglatlētikas speciālisti, Nike ir izveidojis pasaules mēroga ražošanas vēsturi futbolā un citos sporta veidos.
Iniciali
Oregonas Universitātes vieglatlēts Fils Naits. Bils Bovermens un Naits pirmo reizi tikās šajā laikā. Atrodoties Oregonā, Bowerman trenēja Knights. Romantikas rezultātā, kurā abi apvienoja mīlestību pret vieglatlētiku un skriešanas apaviem, viņi izveidoja vienu no pasaulē lielākajām sporta apģērbu kompānijām.
Knight un Bowerman sadarbojās ar Onitsuka Tiger, japāņu apavu zīmolu Blue Ribbon Sports. Bowerman jaunais apavu dizains Cortez radītu revolūciju kedu industrijā. Tīģeris uzreiz kļuva slavens pēc Tiger Cortez izlaišanas 1967. gadā, taču Zilās lentes un Tīģera attiecības pasliktinājās. Tīģeris apgalvoja, ka Blue Ribbon tirgoja savu Cortez produktu kā “Nike”.
Kad abu ceļi šķīrās 1971. gadā, Tīģeris iesniedza prasību tiesā, lai apliecinātu savas īpašumtiesības uz Kortesu. Viens no nedaudzajiem apaviem, kas ir vislabāk pārdotais divām atsevišķām korporācijām, ir rezultāts tam, ka tiesnesis ir atļāvis abām pusēm tirgot apavus.
Pēc lietas Blue Ribbon mainīja savu nosaukumu uz Nike; pārējais ir vēsture, kā saka.
Atlētiskā dominēšana
Nike tirgū ienāca vēlāk nekā tādi konkurenti kā Adidas un Puma, taču viņi ātri kļuva par nozīmīgu spēlētāju sporta apģērbu nozarē.
Rumānijas tenisists Ilijs Teodoriu Nastase bija pirmais sportists, ar kuru Nike parakstīja līgumu, taču viņu nozīmīgākais sasniegums vēl tikai priekšā. Maikls Džordans, tobrīd labākais basketbola potenciāls, tika pievienots Nike augošajam spēlētāju sarakstam 1984. gadā. Kopš 1984. gada Nike un Jordan ir sadarbojušies, lai izveidotu ļoti kāroto Nike Air Jordan kolekciju, nopelnot miljoniem dolāru.
Gadu gaitā Nike ir sadarbojies ar dažiem izcilākajiem spēlētājiem visos sporta veidos visā pasaulē. Lebrons Džeimss, Serēna Viljamsa, Mo Farahs, Taigers Vudss, Rafaels Nadals un Kevins Durants ir tikai daži vārdi šajā sarakstā.
Turklāt Nike ir līdzsponsors ar vairākām komandām un līgām. Visas NFL formas, NBA/WNBA formas un MLB formas tērpus ražo tikai viņi.
Futbola apavi un Nike
Ceļojums uz futbolu uzņēmumam Nike sākās 1971. gadā. Tā kā “The Swoosh” bija grūti mitros apstākļos, tas nebija Nike labākais sākums futbolā, taču ikvienam kaut kur ir jāsāk.
Nike pierādīja, ka ir izaugusi no savām kļūdām, kad beidzās 1970. gadi un pienāca 1980. gadi. Aston Villa spēlētāji valkāja Nike apavus, kad 1982. gadā ieguva augstāko trofeju Eiropas klubu futbolā. No šī brīža mēs varam novērot, kā Nike apavi sāk pacelties.
Nike ieguldīja lielus ieguldījumus zābaku kvalitātē, izveidojot sevi kā ievērojamu zābaku ražotāju. Nike uzsāka futbola ražošanu Itālijā 1996. gadā. Uzņēmumam Nike Montebelluna rūpnīca joprojām ir svarīga vieta futbola apavu projektu izveidei un testēšanai.
Pēc panākumiem Nike izvēlējās izmēģināt augstas klases apavus, kas izgatavoti no jauna sintētiskās ādas materiāla. Zābaki bija tik trāpīgi, ka spēlētāji, kuri tos izmēģināja, uzstāja, ka tie ir jāsaglabā. No šī apavu prototipa tika izstrādāti Ronaldu slavenie Mercurial zābaki Francijā.
2013. un 2014. gadā tika veikta turpmāka boot izstrāde. Hypervenom tika izstrādāts, lai atbilstu nākotnes uzbrucējam. Pēc tikšanās ar tādiem spēlētājiem kā Neimārs un Veins Rūnijs Nike izstrādāja NIKESKIN, kas ir vistuvāk spēlēšanai basām kājām. Nike Hypervenom izmanto šo tehnoloģiju.