Meksikas labākie futbolisti

Meksika ir ļoti aktīva futbola valsts, par ko liecina tās atklāšanas FIFA Pasaules kausa dalība.

El Tri ir piedalījies septiņpadsmit Pasaules kausa sacensībās un kopš 1994. gada katru gadu ir nopelnījis kvalifikāciju. Piecas citas valstis ir paveikušas tikai šo varoņdarbu!

Katrā turnīrā kopš 1994. gada Meksika arī ir iekļuvusi izslēgšanas kārtās; tikai Brazīlija ir paveikusi šo varoņdarbu.

Astoņi CONCACAF zelta kausi un trīs CONCACAF čempionāti ir starp vienpadsmit Meksikas konfederāciju čempionātiem.

Labāko meksikāņu spēlētāju sarindošana ir izaicinājums, jo viņu sniegums ir nemainīgs daudzos laikmetos.

Havjers Ernandess

  • Lielie burti: 109
  • Mērķi: 52

Meksikas visu laiku labākais vārtu guvējs ir Havjers Ernandess, un viņš ir produktīvi guvis vārtus visur, kur ir spēlējis.

Ernandesa vienīgā trofeja ar savu valsti bija Zelta kausa uzvara ar 4:2 pār ASV 2011. gadā. Čičarito guva visvairāk vārtu ar septiņiem vārtiem un ieguva MVP balvu kā labākais spēlētājs šajā pasākumā.

Ernandess kopā ar Kuahtemoku Blanko un Rafaelu Markesu dala rekordu par visvairāk gūtajiem vārtiem Meksikas izlases trijos Pasaules kausos.

Ernandesa sliktais sniegums valsts līmenī neapšaubāmi ir kaitējis viņa reputācijai. Ernandess, iespējams, ir paveicis vairāk nekā viņš, ņemot vērā viņa prasmi soda laukumā un ievērojamo palīdzību.

Madrides Real un Mančestras United ir tikai divas no Eiropas elites komandām, kuras Ernandess pārstāvējis. Ar šīm komandām viņš izcīnīja divus Premjerlīgas čempionātus.

34 gadus vecais futbolists joprojām spēlē MLS klubā LA Galaxy, kur viņš uztur savu gūto vārtu rekordu.

Kamposs, Horhe

  • Lieli: 130

Par El Tri Horhe Kamposs bija leģendārs vārtsargs. Viņa neparastās prasmes starp amatiem atstāja neaizmirstamu iespaidu uz Meksikas futbola vēsturi.

Deviņdesmitajos gados Kamposs vadīja El Tri, spēlējot 130 mačos, ģērbjoties zaļajā kreklā, tostarp astoņās Pasaules kausa spēlēs starp ASV 1994. gadā un Franciju 1998. gadā.

Viņam bija dažas no viņa ievērojamākajām izrādēm mājās. Kamposam bija arī galvenā loma Meksikas zelta kausa uzvarās 1993. un 1996. gadā.

Meksika izcīnīja Konfederāciju kausu 1999. gadā, uzvarot Brazīliju un iegūstot trofeju.

Kamposs sāka savu profesionālo karjeru UNAM, taču viņam bija jāgaida līdz nākamajai sezonai, lai sāktu, jo komandai jau bija vārtsargs.

Rezultātā izcilais sportists vienu sezonu spēlēja uzbrucēju. Kamposs izcēlās ar Meksiku un pat aizveda savu kluba komandu līdz CONCACAF Čempionu līgas titulam.

Blanco Cuauhtemoc

  • Lieli: 120
  • Mērķi: 38

Ar 39 gūtajiem vārtiem savas valsts labā Kuauhtemoks Blanko ir otrais visu laiku labākais vārtu guvējs El Tri rindās.

Viņa ieguldījums bija izšķirošs Meksikas 1996. un 1998. gada Zelta kausa izcīņā. Pēc sacensībām Blanko saņēma arī Sudraba bumbu un zābaku.

Viņa karjera bija milzīga, un viņš deva savu ieguldījumu katru reizi, kad devās laukumā.

Savos spēka gados Blanko bija spēcīgs spēks. Kļūstot vecākam, viņš no elektrizējoša futbolista kļuva par tempa vadītāju.

Viņš varēja pārskriet no vienas lodziņa uz otru, un, pateicoties viņa lieliskajai spēles lasīšanai, redzei un bumbas kontrolei, viņš varēja izlemt, kad piespēlēt bumbu vai veikt spēcīgus vārtus.

Blanco guva 181 vārtus desmit dažādu komandu rindās. Tomēr viņa ievērojamākie kluba sasniegumi bija starp viņa divām uzvarām CONCACAF Čempionu līgā ar Club America — pirmo 1992. gadā un otro 14 gadus vēlāk, 2006. gadā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on vk
Share on reddit
Share on tumblr
Share on whatsapp