Futbols Latvijā

Lai gan tas nav Latvijas nacionālais sporta veids, futbols pēdējā laikā kļūst arvien populārāks. Par futbolu Latvijā atbild Latvijas Futbola federācija.

Latvijas kauss futbolā

Primārās “izslēgšanas” kausa izcīņa Latvijas futbolā ir Latvijas kauss futbolā (Latvijas kauss). Tā debitēja 1937. gadā, ieņemot vietu Rīgas futbola kausa izcīņā, iepriekšējās izslēgšanas sacensībās.

Tās ir izslēgšanas (vienas izslēgšanas) turnīra sacensības.

Tās PSRS pastāvēšanas laikā (1940–1991) darbojās kā sacensības par Padomju kausu.

FIFA Pasaules kauss: līdz šim labākie sportisti

Vārtsargi

Daudzi vārtsargi savā valstī ir guvuši panākumus vairākās spēlēs. Interesanti, ka vārtsargi no “mazāk izcilām” valstīm parasti tiek vērtēti augstāk, jo viņiem ir jāatvaira vairāk sitienu un jāķer vairāk bumbu gaisā.

Mēs uzskatām, ka Vincents Enjeama un Giljermo Očo ir snieguši vislabākos priekšnesumus. Nigērija un Enjeama iekļuva 16 labāko valstu skaitā. 30. jūnijā Francija viņus uzvarēja. Ochoa kopā ar Meksiku iekļuva astotdaļfinālā, kad Nīderlande uzvarēja Meksiku.

Aizsargi Līdz šim daudzi aizsargi ir lieguši spēlētājiem šaut pa vārtiem. Jo īpaši Brazīlijas, Beļģijas un Francijas aizsargi var būt apmierināti ar sevi. Šīs valstis piedalās turnīrā daļēji spēcīgas aizsardzības dēļ.

Mēs uzskatām, ka trīs centra aizsargi, kas līdz šim piedalās Pasaules kausa izcīņā, ir Deivids Luizs, Mets Hummels un Mamadū Saho. Marselo un Scar Duarte ir labākie aizsargi. Protams, katrs no šiem aizsargiem spēlēja izcilu aizsardzību, taču arī guva savu ieguldījumu, gūstot vārtus vai piespēlējot.

Pussargi

Daudzi pussargi ir palīdzējuši uzbrucējiem ar svarīgām piespēlēm, taču viņi arī sniedz atbalstu, aizsargājoties un veicot dažādas citas darbības.

Džeimss Rodrigess, mūsuprāt, līdz šim ir darbojies apbrīnojami. Viņš pievienosies Filipam Lāmam, Kserdanam Šakiri un Enneram Valensijai mūsu labāko 11. vietā.

Pārsūtīt

Spēlētāji turpina gūt nozīmīgus vārtus savās izlasēs, neskatoties uz lielo mērķu skaitu. Tomēr uzbrucēji ir izdarījuši arī būtiskas piespēles un pārtvertas bumbas.

Arjens Robens, Karims Benzemā un Neimārs, mūsuprāt, ir spēlētāji, kuri līdz šim ir spēlējuši vislabāk. Visi trīs spēlētāji ir guvuši vārtus, kas viņu komandas ir iekļuvuši grupu turnīrā un turpina sasniegt mērķus. Piemēram, Neimars realizēja spēles uzvarēto sodu Brazīlijai pret Čīli. Džoels Kempbels un Tomass Millers ir divi citi ievērojami uzbrucēji.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on vk
Share on reddit
Share on tumblr
Share on whatsapp